Seznam akcí

  

Valentýnské dílničky 

V měsíci únoru, před Sv. Valentýnem, se můžete v knihovně zastavit na dílničky a vytvořit krásný dárek pro rodiče, blízké či svou lásku.
14. února  se slaví Sv. Valentýn jako svátek  zamilovaných, kteří si navzájem předávají různé dárky, květiny a přání. 


 


Březen - měsíc čtenářů knihoven v ČR

Celý měsíc probíhá přihlašování nových čtenářů zdarma a promíjejí se upomínky Vám, kteří jste
zapomněli vrátit včas své knihy. Také se pořádají různé besedy a přednášky pro malé i velké čtenáře.
O pořádaných akcích Vás vždy informujeme včas.  

 

 

Noc s Andersenem

První Noc s Andersenem v naši knihovně proběhla v roce 2005. Děti se sejdou v pátek večer a přespí v knihovně do sobotního rána. Během večera je čeká připravený program - čtení pohádek, hry, aktivity, soutěže, diskotéka, hosté.... Všichni si vždy užijeme hromadu legrace. 
Zúčastnit se můžeš pokud už chodíš do první třídy a nemáš více než 12 let. Musíš být čtenářem knihovny a nemáš žádný nesplacený dluh, upomínky.

Odkaz na web: Noc s Andersnem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slet čarodějnic

V měsíci dubnu si musí každá čarodějnice oprášit koště, jelikož se každoročně scházíme v knihovně na Sletu čarodějnic ale i čarodějů. Během soutěžního odpoledne zažijeme hodně legrace. Pokud nám přeje počasí, samozřejmě vyrážíme za dobrodružstvím ven.
Noc z 30. května na 1. dubna je považováná za magickou. Lidé věřili, že se v tuto noc slétávají čarodějnice a otevírají jeskyně s pokladem. Slaví se také příchod jara a na některých místech se staví májka.


 

Pasování prvňáčků na čtenáře

Během školního roku k nám dochází žáci z prvních tříd na besedy, kde se dozví informace o knihovně, jak se zde chovat, jaké knihy máme a mnoho dalšího. Na posledním setkání jsou pasováni na čtenáře. Možná i ty jsi byl pasován se svou třídou..... :)Vyhodnocení soutěže Lovci perel

Soutěží se během celého školního roku, více informací najdeš zde .
Tuto soutěž vymyslela pro své dětské čtenáře paní knihovnice z Hradce Králové v roce 2012 a postupně se přidávají knihovny po celé České republice.

 

Prázdninová aktivita

O prázdinách se můžete těšit na soutěžní dopoledne, ale také dílničky, kde si můžete vytvořit nejrůznější výrobky. 
Týden knihoven - Velké říjnové čtení pro žáky

Během tohoto týdne probíhá Velké říjnové čtení pro děti z mateřských a základních škol. Pohádky předčítají nejen pozvaní hosté, ale i my knihovnice.

 

Tradiční drakiáda na louce za Muzeem

V týdnu knihoven také tradičně probíhá Drakiáda na louce za Technickým muzeem.


Den pro dětskou knihu - Vánoční dílničky

Vánoční dílny probíhají každý rok v měsíci listopadu v prostorách knihovny. Výrábějí se vánoční ozdoby, přáníčka, adventní věnce, ozdoby z vizovického těsta. Máte zde možnost zakoupit si dětské knihy a pohádky.
Žádné komentáře:

Okomentovat